Uporczywy cellulit? Pozbądź się go na zawsze!

Skórka pomarańczowa, cellulit dotyczy sporej części kobiet, bo około 90% kobiet na świecie. Objawem cellulitu jest nieestetycznie wyglądająca skóra, która występuje najczęściej w okolicy ud, brzucha, pośladków czy ramion. Jednym ze sposobów na eliminację tego problemu jest profesjonalny zabieg laserowego usuwania cellulitu.

Co to jest cellulit?

piękne ciało kobietaPomarańczowa skórka to choroba zwana inaczej lipodystrofią typu kobiecego, guzkowo twardniejącym zwyrodnieniem tłuszczowym
i także obrzękowo – włókniejącym zwyrodnieniem tkanki podskórnej. Problem ten występuje podczas wahań hormonalnych, które występują w trakcie dojrzewania, w drugiej fazie cyklu menstruacyjnego, menopauzy czy ciąży. Sprawia to, że w obrębie skóry gromadzą się luźne i grudkowate obrzęki. Związane są one z zaburzeniami w zakresie mikrokrążenia krwi i limfy, które dotyczą skóry i tkanki podskórnej.

Na czym polega laserowe usuwanie cellulitu?

Chcąc się pozbyć cellulitu wiele kobiet wybiera profesjonalną placówkę, która oferuje urządzenia wykorzystujące światło lasera. Laser ukryty w światłowodzie lekarz przeprowadzający zabieg wprowadza do ciała, tuż pod powierzchnię skóry wcześniej znieczulonej miejscowo. Następnie światło lasera powodu, że w rejonie zmienionej tkanki powoduje jej upłynnienie oraz usunięcie zwłókniałych przegród. Efektem jest napięcie i uelastycznienie tkanki w wybranym rejonie.

Zabieg laserowego usuwania cellulitu – o czym pamiętać?

Przed wykonaniem zabiegu laserowego usuwania cellulitu warto skorzystać z konsultacji lekarskiej w wybranej placówce medycznej, która posiada doświadczenie, wykwalifikowany zespół i odpowiednie zaplecze. Jeśli to możliwe, warto wybrać się do polecanej placówki przez znajomych i rodzinę. W trakcie wizyty powinno się rozwiać wszelkie wątpliwości oraz przejść kwalifikację do zabiegu. Jak do wielu zabiegów, także i w tym przypadku należy zwrócić uwagę na przeciwwskazania. Wśród nich można wymienić: choroby nowotworowe i czynny stan zapalny. powinny one zostać skontrolowane właśnie podczas konsultacji lub kwalifikacji do zabiegu.