Laserowe usuwanie rozstępów

Zgodnie z tym, co wynika z badań, niemal 90% kobiet cierpi z powodu problemu, jakim są rozstępy. Większość z nich oczywiście chciałaby się ich pozbyć, lecz niewiele osób, jak to zrobić. Rozstępy pojawiają się na ciele zwykle w wyniku zmian hormonalnych lub w okresie dojrzewania, a także jako efekt gwałtownej zmiany wagi lub przebytej ciąży.

Domowe sposoby i kosmetyki na rozstępy dostępne w drogeriach często nie spełniają oczekiwań. Wówczas warto rozważyć zabiegi kosmetyczne. Dobrym i skutecznym rozwiązaniem będzie profesjonalny zabieg laserowego usuwania rozstępów.

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

rozstępy kobietaRozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągnięcia skóry. Włókna kolagenowe, które odpowiadają za elastyczność, często nie wytrzymują napięcia i pękają – wówczas tworzą się rozstępy.

Zabieg laserowego usuwania rozstępów polega na takim pobudzeniu skóry, aby zaczęła produkować nowy kolagen. Właśnie dzięki temu zastosowanie lasera w pozbywaniu się rozstępów jest najskuteczniejszą metodą. Laserowe usuwanie rozstępów odbywa się z użyciem lasera frakcyjnego, który obejmuje obszar jedynie zmienionego chorobowo fragmentu skóry.

Zabieg usuwania rozstępów laserem – o czym należy pamiętać?

Dla wielu osób laserowe usuwanie rozstępów wiąże się z bólem oraz długo gojącymi się poparzeniami. Jednak zaletą tego zabiegu jest fakt, że jego działanie jest punktowe i nie dochodzi do ingerencji w duże powierzchnie skóry, tak jak ma to miejsce przy innych, bardziej inwazyjnych zabiegach, takich jak dermabrazja.

Usuwanie rozstępów Białystok laserem jest całkowicie bezpieczne, jednak aby zobaczyć efekty konieczne jest zastosowanie od 3 do 5 zabiegów.

Jeśli chodzi o koszty, to cena laserowego usuwania rozstępów zależy od wielu różnych czynników. Przede wszystkim jest to wielkość rozstępów i konieczna do ich usunięcia ilość sesji. Im rozstępy są starsze, tym dłuższy czas ich leczenia, a co za tym idzie – wyższa cena. Można przyjąć, że koszt jednego zabiegu wynosi mniej więcej od 1 tysiąca do 2 tysięcy złotych.