Sól Epsom – czyli siarczan magnezu

Siarczan magnezu, inaczej sól gorzka, od kilku wieków dopomaga w zachowaniu zdrowia i młodego wyglądu kuracjuszom angielskich uzdrowisk. Stamtąd rozpowszechniła się praktycznie na cały świat, a jej popularność wydaje się sięgać szczytu.

Historia soli Epsomsol epsom

Korzystne dla zdrowia działanie tych soli odkrył przez przypadek Henry Wicker, siedemnastowieczny mieszkaniec Epsom na Wyspach Brytyjskich. Po zaobserwowaniu, że jego krowy nie chcą pić wody, która przez noc wypełniła wykopane przez niego z zagłębienie, postanowił skorzystać z niej dla kąpieli.

Tym sposobem przekonał się, że nie jest to zwykła woda. Nie omieszkał opowiedzieć o tym szeroko w okolicy, a szybko rozchodzące się wieści uczyniły z Epsom jeden z pierwszych w Anglii kurortów uzdrowiskowych. Na szczęście obecnie nie trzeba wyjeżdżać na Wyspy, by skorzystać ze wszystkich zalet tej soli – bez problemu kupimy sól Epsom w sklepie Mydlasie.pl

Metoda na zmęczone mięśnie i stawy

Z odprężających kąpieli w leczniczych solach warto korzystać nie tylko w przypadku problemów z układem kostno-stawowym. To świetne rozwiązanie dla sportowców, którzy korzystając z relaksacyjnego działania soli Epsom, przyspieszają regenerację tkanki mięśniowej i skracają czas tworzenia się zakwasów.

Kąpiele w tej soli nie zaszkodzą również wszystkim, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Jak wiadomo, wielogodzinna praca za biurkiem wpływa niezwykle destrukcyjnie na kondycję kręgosłupa i podtrzymujących go mięśni. Kąpiel z dodatkiem soli sprawi, że ciało odzyska formę, a podstępne przykurcze w mięśniach przestaną się pojawiać.