Maybelline Affinitone – ładny makijaż na cały dzień

Najważniejszym produktem do makijażu jest podkład do cery, ponieważ pokrywa on całą twarz, a więc jest najbardziej widoczny. Jeżeli źle dobierzmy podkład to cały makijaż będzie wyglądał niekorzystnie. Co oznacza źle dobrany podkład i jak wybrać go dobrze?

Zasady dobierania podkładu do cery

Przede wszystkim duży problem stanowi dobieranie złego podkładu do rodzaju cery. Podkładów matujących powinny używać tylko osoby o cerze tłustej lub mieszanej. Z kolei podkłady z połyskiem, które nadają skórze efektu szklanej skóry podkreślają wszystkie niedoskonałości, więc nadają się tylko dla osób z cerą w bardzo dobrym stanie, a dodatkowo dla cery normalnej i suchej.

 

Także dobranie koloru sprawia duży problem. Nie sprawdza się koloru na ręce! Najlepiej jest wziąć tester podkładu i sprawdzić kolor na szyi i dekolcie. Jeśli dopasowany jest kolorystycznie do tej części to i na twarzy będzie wyglądał dobrze. Warto też zwrócić uwagę, że zimą cera jest jaśniejsza, a nawet może być o kilka tonów jaśniejsza niż dekolt. Wtedy warto wybrać kolor pośredni, który łączy się z kolorem dekoltu, ale też nie odcina się od szyi czy nie „opala” twarzy.

 

Trwałość produktu

Jednym z bardzo trwałych podkładów jest ten od Maybelline o nazwie Affinitone. Dlatego jest często wybierany do makijażu, który ma wytrzymać od rana do nocy. Ale jeśli wcześniej nałożymy na twarz bazę pod makijaż i utrwalimy cały makijaż sprayem fixującym, to będzie się on trzymał zdecydowanie dłużej niż samodzielnie. Spraye utrwalające mogą też pomóc we wtopieniu się podkładu w skórę i usunięciu efektu „pudrowej twarzy”. Dlatego warto po nie sięgać codziennie.