Idealny makijaż cery tłustej

Makijaż zwłaszcza przy cerze tłustej lub mieszanej może być trudny do wykonania. Nawet jeśli przez pierwsze 5 minut wygląda dobrze to niestety w ciągu dnia może zacząć wyglądać nieestetycznie. Dużo osób z takim typem cery ma też problem z nadmiernie rozszerzonymi porami, których podkład nie zakrywa. Niestety sporo osób z powodu nadmiaru sebum ma też różnego rodzaju krostki, które chce ukryć właśnie makijażem. Czy jest na to jakiś sposób?

Odpowiednie kosmetyki do rodzaju cery

 

Nie da się ukryć, że dobranie odpowiedniego do rodzaju cery kosmetyku jest najważniejsze, aby makijaż był trwały. Do cery zmagającej się z niedoskonałościami, które chcemy ukryć, a także z rozszerzonymi porami i nadmiernym błyszczeniem się warto kupić Fit Me Maybelline Cocolita. A do tego jest to jeden z niewielu podkładów o bardzo jasnej, ale żółtawej kolorystyce, więc bardzo ładnie wygląda nawet u osób, które mają porcelanową cerę.

 

Ten podkład zapewnia krycie, można go budować tzn. nakładać kolejną warstwę jeśli jest to potrzebne, ale przede wszystkim ukrywa rozszerzone pory i wygładza optycznie. Co ciekawe zawiera też składniki absorbujące sebum, a więc makijaż będzie trwały o wiele dłużej niż przy użyciu zwykłych podkładów.

 

Jak przedłużyć trwałość makijażu?

 

Warto jednak zawsze przed zrobieniem makijażu nałożyć na twarz krem matujący i bazę pod makijaż np. do ukrycia porów. Na wklepaną bazę warto wklepać gąbką ruchem wciskającym podkład. Aby jeszcze bardziej przedłużyć jego trwałość na skórze warto oprószyć twarz pudrem. Ale puder także warto wklepać dociskając lekko np. puszkiem. Wtedy wtopi się w podkład. Można też zastosować tzw. fixer, który utrwala cały makijaż.