Makijaż, który przetrwa cały dzień

Makijaż utrzymujący się cały dzień, bez poprawek, smug czy rozmazywania to cel każdej kobiety, jednak nie zawsze łatwy do osiągnięcia. Mimo zapewnień producentów o wielogodzinnej trwałości ich produktów potrzeba nie lada starań by makijaż nimi wykonany wytrzymał cały dzień pracy, całonocną imprezę czy podróż.

Podstawa trwałego makijażu

Z pewnością dobrze dobrany podkład. Ten odpowiadający potrzebom skóry powinien utrzymać się na niej cały dzień i zawsze wyglądać dobrze jednocześnie nie czynią szkody delikatnej skórze twarzy. Wybieraj produkty dobrej jakości jak podkład do makijażu Bourjois.

Niezależnie od rodzaju cery i ilości niedoskonałości, które chcemy zatuszować, podkład należy stosować w niewielkich ilościach. Zbyt duża ilość nawet najlepszego kosmetyku nie pozwala skórze oddychać, może ją wysuszyć i zatkać pory. Ponadto makijaż taki wygląda bardzo sztucznie i nieestetycznie. Jeśli chcesz ukryć wypryski lub przebarwienia, zamiast kolejnej warstwy podkładu, użyj korektora.

W przypadku podkładów płynnych warto zwrócić uwagę na te, posiadające opakowanie z pompką. Dzięki niemu jednorazowo możemy nabrać ilość, jakiej potrzebujemy bez brudzenia reszty zawartości. Podkład najlepiej nakładać czystymi palcami, pędzlem lub gąbeczką. Wszelkie akcesoria powinny być jednak regularnie myte i wymienia.

Jak wydłużyć trwałość makijażu?

Aby podkład utrzymał się dłużej, przed jego nałożeniem można zaaplikować na skórę bazę. Tak jak i podkład, ją również należy dobrać do potrzeb skóry. Po nałożeniu podkładu warto rozpylić na twarz odrobinę wody termalnej w sprayu, a nadmiar usunąć chusteczką. Do tego celu możesz użyć też specjalnego sprayu do utrwalania makijażu.

Popularne są również pudry sypkie lub w kamieniu. Dla cery tłustej może to być puder matujący, który dodatkowo pomoże opanować błyszczenie. Jeśli nie masz problemu z przetłuszczaniem skóry, wybierz puder transparentny mineralny, ryżowy lub bananowy. Nie nadają one koloru, a jedynie delikatnie matują i utrwalają makijaż. Możesz używać ich dla odświeżenia makijażu w ciągu dnia.