Formy aplikacji makijażu

Makijaż urósł do rangi sztuki i wiele kobiet ma w swojej łazience i kosmetyczce niezliczoną ilość niezbędnych kosmetyków. W zależności od rodzaju cery, pory dnia i zasobu portfela. Najdroższe kosmetyki nie zawsze działają najlepiej, a najtańsze nie zawsze mają taki najgorszy skład. Oprócz tego jednak, jakiej jakość produkt zostanie wybrany należy wybrać odpowiednią formę jego aplikacji. Czy popularna gąbka do makijażu to jedyne rozwiązanie?

Palce

Zdecydowana większość kobiet wklepuje podkład za pomocą opuszków palców, które najszybciej pokrywają twarz maskującym lub wyrównującym koloryt podkładem. Precyzja, szybkość aplikacji i duża kontrola nad dokładnym pokryciem całej cery to niekwestionowane plusy palców.

Niestety, trzeba pamiętać, że w ten sposób można nanieść na twarz dużo bakterii, a zanieczyszczone pory w szybkim tempie zmienią się w niedoskonałości, które być może nie znikną zbyt szybko. Drugim problemem jest mała ekonomiczność takiego użytkowania podkładu – rzadko kiedy udaje się precyzyjnie określić potrzebną ilość, a jej nadmiar jest zwykle spłukiwany z rąk pod koniec aplikacji.

Pędzel

Odpowiednie akcesorium może z powodzeniem zastąpić nasze dłonie. Gęsty, prosto ścięty pędzel z naturalnego włosia równomiernie rozprowadzi kosmetyk, a jego zużycie będzie pod zdecydowanie większą kontrolą. Plusem jest oszczędność podkładu i świetny efekt naturalności otrzymywany po takiej aplikacji. Niestety są też minusy: konieczność każdorazowego mycia pędzla, odpowiedniego suszenia i odpowiednia dbałość na co dzień. Pędzel przed aplikacją musi być czysty, drobinki kurzu spowodują nieestetyczne grudki na twarzy, a niepotrzebne nam roztocza rozejdą się po całej twarzy. Kolejnym argumentem przeciw jest brak precyzji. Oczywiście w trudniej dostępne miejsca dostanie się mniejszy pędzel, ale zwiększa to ilość narzędzi, których należy użyć do makijażu, a co za tym idzie nasz przygotowywanie się do wyjścia będzie trwało dłużej.

Gąbka do makijażu

Trzecią propozycją jest gąbeczka do makijażu z Cocolita.pl. Niewielka, gęsta gąbka w kształcie łezki odpowiednio zaopiekuje się twarzą i podkładem. Dzięki charakterystycznemu kształtowi gąbka precyzyjnie rozprowadza kosmetyk na większych i mniejszych partiach twarzy. Zaostrzona, węższa część idealnie pasuje do kącików oczu, czy płatków nosa. Odpowiednio namoczona i odciśnięta gąbka nie przyjmuje nadmiaru podkładu, a więc jego ilość jest dokładnie dawkowana. Na koniec wystarczy gąbkę umyć pod ciepłą, bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń i gotowe.