Jak pielęgnować włosy po zastosowaniu keratynowego prostowania?

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że zabieg keratynowego prostowania włosów jest tylko początkiem wszystkich istotnych zabiegów. Okazuje się mianowicie, że po samym zabiegu nie można używać byle jakiego szamponu. Trzeba stosować specjalny szampon po keratynowym prostowaniu Gobli.

Dlaczego tak jest?

Włosy po keratynowym prostowaniu potrzebują przede wszystkim keratyny. W związku z tym należy tę keratynę dostarczyć włosom w postaci właśnie szamponu. Takie szampony po prostowaniu keratynowym zawierają ich odpowiednią ilość i dlatego też efekty zabiegu utrzymują się bardzo długo. Przy tym należy pamiętać, że oprócz dostarczania włosom keratyny ważne jest też, aby jej nie wypłukiwać i dlatego też szampon taki stanowi świetne rozwiązanie. Łączy w sobie te dwie funkcje.

Szampon idealny w tym wypadku to…

Idealnym szamponem po keratynowym prostowaniu włosów wydaje się być taki, który zawiera w sobie specjalnie wyselekcjonowane składniki, które pochodzą z natury. Nie są to jakieś sztuczne i nieprawdziwe składniki chemiczne. Szampony po keratynowym prostowaniu włosów nigdy nie posiadają żadnych zakazanych substancji. Jednym z najważniejszych ich składników jest oczywiście keratyna, która tak naprawdę stanowi podstawę keratynowego prostowania włosów. Keratyna jest przecież naturalnym budulcem naszych włosów. Po użyciu dobrego szamponu włosy będą gładkie i proste, a przede wszystkim lśniące.