Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa stała się bardzo popularnym zabiegiem w ostatnim czasie. Wiele kobiet, by utrzymać na dłużej młody wygląd decyduje się na niego. Pierwszy zabieg mezoterapii igłowej został wykonany już w 1952 roku.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego, witamin i minerałów. Dzięki temu, że odbywa się on przy użyciu igły i strzykawki to aktywne składniki docierają od razu do skóry. Jest stosowana w celu opóźnienia starzenia się oraz rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry. Substancja podawana jest podskórnie najczęściej w okolice twarzy. Stosuje się ja także na powiekach, dekolcie, szyi, rękach, czyli w miejscach, gdzie skóra utraciła elastyczność.

Zabieg mezoterapii igłowej – o czym należy pamiętać?

Profesjonalny zabieg mezoterapii igłowej w Białymstoku jest w pełni bezpieczny i nie powoduje komplikacji. Jednak przed zabiegiem należy wykonać badania lekarskie, by sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na jakikolwiek składnik zastosowany w mezoterapii. Nie należy także przyjmować leków, które mogą powodować obniżenie krzepliwości krwi, np. aspiryny. Na dwa tygodnie przed zabiegiem warto suplementować witaminę K. Natomiast do 48 godzin po zabiegu należy unikać basenów, sauny, solarium i promieni słonecznych. Nie należy także spożywać alkoholu ani innych środków odurzających. Do zabiegu mezoterapii nie powinniśmy przystępować, gdy jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią, a także jeżeli mamy skłonność do powstawania blizn.

Efekty mezoterapii igłowej

Zabiegi powodują, że nasza skóra jest bardzo głęboko nawilżona, jej sprężystość się poprawia. Aby efekt był widoczny konieczne jest wykonanie 4-6 serii zabiegów. Powinny być one wykonywane co 2-3 tygodnie. W celu podtrzymania efektu warto wykonać jeden tak zabieg raz na trzy miesiące.