Czy można zrobić keratynowe prostowanie włosów w domu?

Piękne włosy to marzenie wielu pań, dodają bowiem uroku jak również przyciągają spojrzenia. Jednak nie zawsze wymarzona fryzura wygląda tak, jak z salonu fryzjerskiego. Poza tym nie zawsze jest także czas na to, aby układać ją w taki sam sposób, jak robi to fryzjerka. Dlatego też coraz częściej panie decydują się na keratynowe prostowanie włosów, które umożliwia ujarzmienie burzy loków.

keratynowe prostowanie włosów w domuW domu jak u fryzjera

Keratynowe prostowanie włosów w domu jest możliwe do wykonania, jednak warunkiem powodzenia jest przede wszystkim kupno odpowiednich kosmetyków. Powinny być dobrej jakości, dzięki czemu można mieć pewność tego, że są bezpieczne dla włosów, a uzyskany efekt będzie odpowiedni. Jeżeli jednak ktoś nie wie, jak zabrać się za keratynowe prostowanie w domu, lepiej będzie jeżeli skorzysta z pomocy profesjonalistów.

Efekt na dłuższy czas

Keratynowe prostowanie włosów daje efekty na kilka miesięcy, p tym czasie należy zabieg powtórzyć, jeżeli ktoś wciąż chce się cieszyć gładkością. W czasie pomiędzy wykonywaniem kolejnych zabiegów należy zadbać także o odpowiednią pielęgnację włosów, aby były jak najlepiej odżywione oraz nawilżone. Wybierając zestawy do keratynowego prostowania włosów w domu dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty, czy dla danej osoby będą odpowiednie. Mowa tutaj o grubości włosów jak również ich kolorze czy stosowanych na nich zabiegach. Panie, które zdecydowały się na zabiegi keratynowego prostowania w domu potwierdzają, że nie jest to trudne i z każdym kolejnym zabiegiem nabiera się znacznie większego doświadczenia.