Pedicure hybrydowy – jak przygotować stopy do zabiegu?

Pedicure w ostatnich latach stał się niezwykle popularny. Co ważne, nie tylko wśród kobiet, ale także wśród mężczyzn. Każdy bowiem pragnie, aby jego stopy wyglądały bardzo dobrze. Co więcej, zabieg ten wpływa nie tylko na wygląd stóp, ale także ich zdrowie.

Zadbane stopy

Pedicure to zabieg stosowany od wielu lat. Jednak od pewnego czasu coraz większą popularnością zaczął cieszyć się pedicure hybrydowy. Niesie on bowiem ze sobą wiele zalet. Co ważne, można go także wykonać samodzielnie w domu. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet decyduje się na ten zabieg jest fakt, iż jest on niezwykle trwały. Paznokcie po pedicure hybrydowym są niezwykle wytrzymałe na wszelkie czynniki zewnętrzne. Dodatkowo paznokcie po zabiegu wyglądają niezwykle estetycznie. Wszystko dlatego, że można je pomalować lakierem hybrydowym w dowolnym kolorze.

pedicure hybrydowy

Przygotowanie stóp

Aby efekt pedicure hybrydowego był taki jakiego się oczekuje należy najpierw właściwie przygotować stopy do zabiegu. W pierwszej kolejności należy zmyć pozostałości poprzedniego lakieru oraz odpowiednio obciąć paznokcie. Dodatkowo powinno się paznokcie spiłować pilnikiem tak, aby nadać im właściwy kształt. Kolejny etap to wypolerowanie płytki paznokcia za pomocą polerki. Oprócz paznokci do zabiegu należy właściwie przygotować pięty. Przede wszystkim należy je zmiękczyć. W tym celu można je zamoczyć w wodzie z dodatkiem soli. Następnie stopy należy wysuszyć i usunąć zrogowaciały naskórek. W tym momencie można wykonać peeling. Tak przygotowane stopy są gotowe na pedicure hybrydowy. Oczywiście zabiegu nie trzeba wykonywać samodzielnie. W tym celu można udać się do salonu kosmetycznego. Taki gabinet łatwo jest znaleźć. Na przykład, mieszkając w Warszawie, można udać się do salonu Easynails lub choćby w internecie wpisać „pedicure hybrydowy Warszawa”.