Kiedy używać konturówki do ust?

Konturówki do ust są obecnie tak samo popularne jak dobre szminki i pomadki. Niektóre z nich są tak dobre jakościowo i mają tak ciekawe odcienie, że panie chętnie malują nimi całe usta. Dlatego też, poniżej podpowiadamy dlaczego warto mieć ją w swojej kosmetyczce, kiedy i jak najlepiej jej używać oraz na jaki kolor postawić w nadchodzącym sezonie.

Usta w kształcie serca

To bardzo modny obecnie trend, by usta przypominały serduszko. Co ciekawe, każda z pań może posiadać taki kształt i to niekoniecznie trzeba odwiedzać chirurga. Dzięki dobrej, odpowiedniej konturówce można precyzyjnie namalować górną linię warg, by w efekcie stworzyła ona tak popularne ostatnio na ustach serce. Konturówka do ust jest również w stanie szybko powiększyć nasze usta oraz dodać im zmysłowości. By tak się stało, warto dobrać do naszych ust odpowiedni jej kolor.

Najtrudniejsze zadanie

Widząc po drogeryjnych półkach, konturówek do ust jest tak wiele, jak samych szminek. Różnią się między sobą kształtem, właściwościami, sposobem używania, odcieniami. Znane marki również prześcigają się nad tworzeniem coraz to nowszych, eleganckich opakowań dla tego produktu. Im bardziej ekskluzywne i oryginalne – tym cena konturówki wzrasta. Panie mimo, iż mają ulubione swoje marki, chętnie sięgają po nowości, których również na półkach nie brakuje. Dlatego też, naprawdę mają w czym wybierać, gdyż konturówki do ust można kupić w przedziale cenowym od około 30 zł do nawet 150 zł. Konturówka do ust, która znajdzie się w naszej kosmetyczce (i torebce) powinna być uniwersalna. Oznacza to, że dobrze dobrany kolor sprawdzi się przy wielu szminkach i pomadkach oraz przetrwa na naszych ustach przez cały dzień. Dodatkowo, naprawdę dobry produkt przyczyni się do tego, że nasze usta będą dużo lepiej wyglądać. Najlepsze konturówki do ust to te, które w razie potrzeby zastąpią także szminki.