Czym najlepiej nakładać podkład- pędzlem czy gąbeczką?

Wykonywanie makijażu to bardzo ważna kwestia w codziennym wyglądzie kobiety. Każda z Pań lubi dobrze wyglądać, a także często, poprawia to jej samopoczucie. Wykonywanie makijażu zarówno pędzlami, jak i gąbeczką ma swoje zalety i wady. Duży wpływ ma na to rodzaj skóry, ale także zdolności osoby wykonującej makijaż.

Pędzle do makijażu a idealnie nałożony podkład

Podstawa dbania o twarz to nie tylko pielęgnacja każdego dnia, ale także utrzymanie czystości kosmetyków i akcesoriów, którymi się je nakłada. Przy codziennym makijażu zazwyczaj liczy się prostota i czas wykonania bowiem nie każda z kobiet może pozwolić sobie na dłuższą chwilę przed lustrem. Właśnie z tego powodu w sprzedaży dostępne są różne gadżety ułatwiające codzienny make-up i skracające czas wykonania.

Bardzo popularne wśród kobiet, ale także wśród profesjonalistów są pędzelki do makijażu, niestety nie należy ich stosować do aplikacji podkładu przy cerze wrażliwej i suchej. Najlepiej sprawdzają się przy cerze trądzikowej oraz borykającej się z innymi problemami.

Najważniejszym rzeczą podczas robienia makijażu to, czym nakładamy dany kosmetyk. Bez wątpienia najpopularniejsza metoda to zastosowanie pędzli. Jest to bardzo proste i ułatwia to codzienne czynności z tym związane. Dzięki temu nakładanie kosmetyków jest bardzo higieniczne ze względu na brak kontaktu z dłońmi.

Gąbeczki do makijażu krótki okres użytkowania.

Tak jak pędzle, również gąbeczki mają swoich zwolenników. Niektórzy twierdzą, że używanie ich jest bardzo proste, a make-up, staje się profesjonalny. Powyższe stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe, ponieważ umiejętne użytkowanie daje naprawdę zadowalające efekty.

Niestety oprócz zalet mają także wady, gdyż oprócz dosyć częstego wymieniania gąbeczki używanie jej jest mało higieniczne ze względu na wchłanianie kosmetyków w głąb gąbki czy brudne ręce podczas nakładania podkładu. Oprócz zakupu samej gąbeczki warto kupić także specjalny stojaczek, żeby móc ją suszyć oraz przechowywać z dala od innych rzeczy.