Konturowanie twarzy – główne zasady tego triku makijażowego

Konturowanie twarzy to już nie tylko fanaberia amerykańskich gwiazd, ale to prawdziwy urodowy trend, które pokochały kobiety na całym świecie. Na czym dokładnie polega konturowanie twarzy?

Zasady konturowania twarzy

Każda kobieta ma inny owal twarzy: jedne są bardziej kwadratowe, inne w kształcie serca, jedne prostokątne czy bardziej okrągłe. Aby optycznie nieco wydłużyć twarz i sprawić, aby stała się ona bardziej owalna, a tym samym ją również wyszczuplić, należy nauczyć się odpowiedniej techniki konturowania twarzy. Kości mocno zarysowanej żuchwy powinny zostać nieco złagodzone, natomiast zbyt wysokie czoło powinno zostać optycznie skrócone. Ponadto kości policzkowe muszą być uwydatnione – wówczas spojrzenie staje się bardziej wyraziste i rozmówca skupia się na kobiecych oczach. Warto również w ostatniej fazie makijażu dodatkowo podkreślić szczyty kości policzkowych rozświetlaczem, aby uzyskać fantastyczny efekt końcowy.

Jakich kosmetyków używać do konturowania twarzy?

Od pewnego czasu produkty do konturowania twarzy zaczęły pojawiać się w ofercie praktycznie każdej firmy kosmetycznej, dlatego zakup takiego kosmetyku nie powinien stanowić obecnie większego problemu. Należy jednak dobrać odpowiedni odcień do koloru cery po to, aby jednak nie wyglądać nienaturalnie. Paletka do konturowania twarzy będzie kosmetycznym strzałem w dziesiątkę dla każdej kobiety, która stara się nadążać za makijażowymi nowinkami i pragnie każdego dnia prezentować się fantastycznie. W paletce można znaleźć zazwyczaj kilka zbliżonych do siebie odcieni po to, aby kosmetyk był w miarę uniwersalny i świetnie służył zarówno brunetkom jak i blondynkom o nieco delikatniejszej i jaśniejszej karnacji. Takie paletki można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w internecie. Warto również zwrócić uwagę na ich skład oraz czy zostały przetestowane dermatologicznie.

Więcej na darmarsklep.pl