Czarne mydło Babuszki Agafii – ratunek dla skóry z problemami?
Szukając ratunku dla skóry wrażliwej, tłustej, trądzikowej, skłonnej do alergii czy zmagającej się z innymi problemami dermatologicznymi i kosmetycznymi, warto sięgać po naturalne i sprawdzone kosmetyki. Czy takie właśnie jest czarne mydło znanej od lat Babuszki Agafii?
Ziołowa pomoc dla skóry
Tradycyjne czarne mydła wywodzą się z Afryki i były stosowane tam od wieków, a składały się przede wszystkim z oliwy i czarnych oliwek, stąd ich kolor i nazwa. Babuszka Agafia proponuje natomiast coś nieco innego, bardziej adekwatnego do klimatu, a także roślin rosnących i stosowanych od zamierzchłych czasów na wschodzie Europy.
Opisywany tutaj kosmetyk zawiera aż trzydzieści siedem takich gatunków ziół i traw, które mają dostarczyć skórze i włosom niezbędnych witamin i minerałów, a przy tym dokładnie i bezpiecznie oczyszczać ją i złuszczać.
Czy czarne mydło Agafii jest skuteczne?
W składzie czarnego mydła sympatycznej babuszki, znajdziemy rośliny takie jak pokrzywa, krwawnik, rumianek, owies, prawoślaz, mydlnica, a także oleje z szarłatu, łopianu czy dzikiej róży oraz wiele, wiele innych. Taki skład po prostu musi dać skórze odpowiednie odżywienie, regenerację i oczyszczenie.
Przed zakupem jakiegokolwiek kosmetyku warto sięgnąć do opinii w popularnych serwisach internetowych, dzięki temu możemy dowiedzieć się czy inne osoby używające tego produktu były z niego zadowolone. Okazuje się, że w przypadku tego mydła zdecydowana większość opinii jest pozytywna (np. 98% klientów wystawiło pozytywną ocenę czarnego mydła Agafii w sklepie Cocolita), czyli można śmiało przypuszczać, że mydło dobrze się sprawdzi i spełnia obietnice producenta.
Jak używać czarnego mydła Babuszki Agafii?
Wszystkie czarne mydła można stosować na wiele różnych sposobów. Ich konsystencja jest gęsta i kremowa, a dopiero pod wpływem wody i ciepła tworzy się przyjemna pianka.
Również czarne mydło Agafii, które zapakowane jest w wygodny, odkręcany słoiczek, można wykorzystać nie tylko do mycia twarzy i ciała, ale również zamiast szamponu, szczególnie jeśli ktoś zmaga się z przetłuszczającymi włosami czy łupieżem. Ponadto można je stosować jako maseczkę lub peeling, a rozcieńczone w wodzie posłużyć może do moczenia stóp.