Wosk pszczeli w kosmetologii

Mimo iż wosk pszczeli przeważnie pojawia się w doustnie stosowanych lekarstwach i suplementach diety, coraz częściej można go też znaleźć w składzie naturalnych preparatów kosmetycznych. Sprzedający je wosk pszczeli sklep dostrzega ich wzrastającą popularność, która wynika z aktualnych odkryć naukowców, oświadczających niesamowity wpływ wosku pszczelego na ogólny ludzki wygląd.

Jak wosk pszczeli oddziałuje na ludzki wygląd?wosk pszczeli kosmetyk

Zawartość licznych i zróżnicowanych kwasów tłuszczowych pozwala woskowi na zadbanie o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Idealnie ją natłuszcza i zapobiega jej przesuszaniu się, mogąc nawet wpłynąć pozytywnie na przebieg leczenia łuszczycy czy atopowego zapalenia naskórka. Dodanie do kosmetyku wosku sprawia również, że może być on łatwiej i przyjemniej stosowany na ciele. Staje się kremowy i delikatny, a dzięki swojej zmienionej konsystencji bez trudu wnika w głębsze warstwy naskórka.

W jakich produktach występuje wosk pszczeli?

Nawilżające, natłuszczające i regenerujące działanie to coś, czego wymaga się przede wszystkim od kosmetyków przeznaczonych do pielęgnowania ciała. Z tego względu wosk pszczeli (https://mydlasie.pl/pl/p/Wosk-pszczeli-zolty-100-g/125) zdecydowanie najczęściej występuje w balsamach, naturalnych żelach pod prysznic oraz mydłach. Jako że może on ułatwiać i uprzyjemniać aplikację kosmetyków, niektórzy producenci dodają go również do przyborów przeznaczonych do wykonywania makijażu – tuszów do rzęs czy nawet cieni do powiek. Przyglądając się składom poszczególnych kosmetyków, nieraz można mocno się zdziwić występowaniem w nich wosku pszczelego.