Stylizacja na gorąco – jak sprawić, by nie niszczyła włosów?

Kiedy mówi się o tym, co najbardziej szkodzi włosom, zwykle wskazuje się na koloryzację, nie jest to jednak jedyny czynnik. Bardzo źle na kondycję włosów wpływa też stylizacja na gorąco, a więc stosowanie suszarki, prostownicy czy lokówki. Niestety wiele kobiet nie jest w stanie obyć się bez tych urządzeń i sięga po nie nawet, gdy ich włosy są w bardzo złym stanie. Na szczęście można zminimalizować zły wpływ tych urządzeń na pasma.

 

Dobrej jakości urządzenia

Jeśli często używa się suszarki, prostownicy czy lokówki, nie warto oszczędzać na tym sprzęcie. Na rynku znaleźć można nowoczesne urządzenia posiadające specjalne rozwiązania, które o wiele mniej niszczą włosy niż zwykłe sprzęty. Przykładem tego jest suszarka z jonizacją i zimnym nawiewem, prostownica ceramiczna zamiast metalowej czy specjalne lokówki. Takie urządzenia mogą kosztować dość dużo, ale za to zaoszczędzi się na pielęgnacji włosów.

 

Ochrona przed wysoką temperaturą

Niezbędne jest też stosowanie kosmetyków, które zapewniają ochronę włosów przed działaniem wysokiej temperatury. Powinno to wejść w nawyk każdej pani korzystającej z suszarki czy prostownicy. Taki efekt daje Cement Termiczny Kerastase, który nie tylko chroni włosy przed gorącem. Dopiero pod wpływem wysokiej temperatury zawarte w nim składniki zostają aktywowane. Jeśli więc ktoś nie może obyć się bez takich urządzeń, powinien postawić na produkt Kerastase cement świetnie spełnia swą rolę.