Jak wybrać najlepszy korektor pod oczy dla siebie?

Korektor to kosmetyk kolorowy, dzięki któremu można zamaskować różne niedoskonałości widoczne na twarzy. Doskonale nadaje się on także pod oczy. Jak wybrać najlepszy korektor w to właśnie miejsce?

Korektor specjalnie pod oczy

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć różne rodzaje korektorów, w tym także specjalne korektory pod oczy. Są to kosmetyki przeznaczone do stosowania na tę delikatną okolicę.

Dzięki takim właśnie korektorom można nie tylko zamaskować różne niedoskonałości, w tym cienie pod oczami, widoczne naczynka krwionośne, ale również można rozświetlić skórę i nadać jej młodszy wygląd.

Rodzaje korektorów pod oczy

Korektory przeznaczone pod oczy to szeroka gama kosmetyków kolorowych. Można podzielić je na różne kategorie:

  • konsystencja korektorów – korektory w kremie, płynie, kredce, pudrze
  • kolorystyka korektorów – cieliste, zielonkawe, żółtawe, różowe, rozświetlacze pod oczy z rozświetlającymi drobinkami
  • sposób aplikacji korektorów – pędzelkiem, gąbkowym aplikatorem, do nakładania palcem

Jak wybrać najlepszy korektor na skórę pod oczy?

Dobry korektor pod oczy to taki ( https://darmarsklep.pl/korektory-pod-oczy ), który będzie mógł nadać skórze jednolity, wypoczęty wygląd. Musi być on zatem dobrze dopasowany. Jednocześnie nie powinien on nadmiernie obciążać skóry, dlatego bardzo ważna jest jego konsystencja.

Na co dzień najlepiej sprawdzi się korektor lekki, płynny, który nie będzie odznaczał się na skórze. Korektory o bardziej skoncentrowanej formule, na przykład w postaci gęstego kremu, które silniej kryją, rekomendowane są głównie do mocniejszego makijażu na ważne okazje.

Oczywiście, kluczowy jest kolor korektora. Najbardziej uniwersalny będzie ten o idealnie dobranym odcieniu skóry twarzy. Bardzo dobry efekt można uzyskać także wtedy, gdy zastosuje się rozświetlacz pod oczy, na przykład na cienie. Ten kosmetyk natychmiast nadaje skórze świeższy wygląd.