Tanie podróżowanie na własną rękę.

    Dzisiaj post zupełnie inny, ale wiele osób mnie o to pytało i postanowiłam pomimo tematyki bloga napisać trochę na ten temat.
Pasja do podróży była gdzieś we mnie od dawna. Nie trzeba było mnie namawiać na jakikolwiek wyjazd. Wiadomo, że były to kwestie sporadyczne wtedy, bo jako nastolatka nie zarabiałam, a i czasami już będąc dorosłą brakowało funduszy.
Moje podróże tak naprawdę zaczęły się w 2016 roku i trwają do dziś. Większość z nich to właśnie podróże na własną rękę, bo dzięki nim najwięcej zwiedzam i nie jestem uzależniona od kogoś.
Jeśli chodzi o tanie podróże to nigdy sobie nie planuję kierunku, tak naprawdę wszystko zależy od tego gdzie znajdę tanie bilety i czy ten kierunek tak naprawdę mnie interesuje. Poniżej w kilku punktach opiszę Wam co i jak.
1. Latam z różnych miast, bo i z Wrocławia i z Warszawy, a i raz leciałam z Pyrzowic. Nie ograniczam się do jednego lotniska, pomimo mojego miejsca zamieszkania, bo wiem, że z Wrocławia oferta nie jest tak bogata jak chociażby z Warszawy.
2. Korzystam z różnych stron pomocnych przy szukaniu tanich lotów czy noclegów - fly4free, wakacyjni piraci. Jednak też często szukam po prostu sama na stronie Ryanair'a.
3. Noclegów szukam wcześniej głównie przez booking, ale polecam też stronę agoda (udało mi się na niej wyrwać kiedyś bardzo fajny apartament za grosze).
4. Na tanie bilety trzeba decydować się dość szybko, ponieważ ceny lubią w ciągu minuty pójść w górę i często liczba miejsc w danej cenie jest ograniczona.
5. Gdy już się zdecyduje na dany kierunek to warto poczytać na forach jak się poruszać po danym mieście, jakie są ceny i rodzaje biletów komunikacji miejskiej oraz gdzie jest lotnisko. W Lizbonie jest np. w centrum miasta, a w Barcelonie korzystając z Ryanair jest to najczęściej Girona. Dlatego też wtedy warto zainteresować się tematem transferu.
6. Loty, które wybieram są najczęściej około weekendowe, poza sezonem gdzie są turyści i podróżuje z bagażem podręcznym. Dlatego też często dzięki temu oszczędzam. Ponieważ, niektóre kierunki nie są popularne poza sezonem, a podróż z bagażem podręcznym jest o wiele tańsza.
7. Każda moja podróż w zależności od tego ile zwiedzałam na miejscu, co jadłam i jak drogi nocleg wybrałam zamykała się w różnych kwotach. Jednak jeśli chodzi o bilety lotnicze zawsze jest to ok.200 zł w dwie strony przy kierunkach zagranicznych.


Jeśli byście miały jakiekolwiek pytania bądź potrzebowały jakiś wskazówek to służę pomocą.

4 komentarze:

 1. Ja niestety nie podróżuję, ale od przyszłego roku zamierzam to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też, nie mam czasu, mam wymagającą pracę

   Usuń
 2. Trzeba probowac na wiele sposobow - jak sie zakombinuje to wszystko sie da ;) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja od dawna z zazdrością patrzę na zdjęcia z twoich podróży. Nie dojrzałam jeszcze do etapu, kiedy wyrusze sama za granicę, bo jednak boję się bariery językowej

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...